2018 Provincials

Division Category Name Surname Club Result
Senior Female -57/-70 combined Melody Kroeker Brandon Judokan 1
Senior Female -57/-70 combined Alyssa Fraser Nakamura Judo 2
Senior Male -60/-66 combined Riley Southby Keisatsu Judo 1
Senior Male -60/-66 combined Ariel Mesongnik University of Manitoba 2
Senior Male -60/-66 combined Colin Kennedy Brandon Judokan 3
Senior Male -81 Damien Ekosky Selkirk Judo Club 1
Senior Male -81 Moishe Lewis Pfeffer Judo Club 2
Senior Male -81 Chad Nykolaishyn Brandon Judokan 3
Senior Male -81/-90 combined Justin Ekosky Selkirk Judo Club 1
Senior Male -81/-90 combined Neal Hackler Brandon Judokan 2
Senior Male -90/-100 combined Brent Thompson Nakamura Judo 1
Senior Male -90/-100 combined Ijob Hamraev Hamraev Judo Club 2
Senior Male -90/-100 combined Peter Huynh Nakamura Judo 3
Senior Male +100/Open Brent Thompson Nakamura Judo 1
Senior Male +100/Open Kane Malinowski Balmoral Judo Club 2
Senior Male +100/Open Sandor Demetec Nakamura Judo 3
U16 Female -44 Marita Kroeker Brandon Judokan 1
U16 Female -44 Nicol Mesongnik University of Manitoba 2
U16 Female -63 Sarah Ekosky Selkirk Judo Club 1
U16 Female -63 Emily Czosnek Nakamura Judo 2
U16 Male -46/-50 combined Kelden Christ-Bonnell Nakamura Judo 1
U16 Male -46/-50 combined Deklund Kellas Keisatsu Judo 2
U16 Male -46/-50 combined Anthony Nguyen Inner City Judo Club 3
U16 Male -60/-73 combined Dylan Tully 1
U16 Male -60/-73 combined Israel Hamraev Hamraev Judo Club 2
U16 Male -60/-73 combined Brody Malinowski Selkirk Judo Club 3
U18 Female -57 Nina Zigic Nakamura Judo 1
U18 Female -57 Emily Czosnek Nakamura Judo 2
U18 Female -57 Emily Rogowsky Balmoral Judo Club 3
U18 Female -63/-70 combined Rebecca Villa Nakamura Judo 1
U18 Female -63/-70 combined Kaitlynn Barr Balmoral Judo Club 2
U18 Female -63/-70 combined Emma Duncan Nakamura Judo 3
U18 Male -81 Michael Abkashev West Kildonan Judo Club 1
U18 Male -81 Dylan Tully Nakamura Judo 2
U10 -23,-29,-32 combined Jacquelin Baldo-Oduca Inner City Judo Club
U10 -23,-29,-32 combined Ottawa Hogan Selkirk Judo Club
U10 -23,-29,-32 combined Taylor Patton Selkirk Judo Club
U10 -35 Tom Anderson Portage la Prairie Judo Club
U10 -35 Russell Flamand Nakamura Judo
U10 -35 Spencer Goddard Balmoral Judo Club
U10 -35 Bobby Prikhoda Nakamura Judo
U10 -35/-44 combined Malik Kimbeni Pfeffer Judo Club
U10 -35/-44 combined Xavier Knight Portage la Prairie Judo Club
U10 -35/-44 combined Ryan Marsh Selkirk Judo Club
U10 -35/-44 combined Niamh O’Gorman Nakamura Judo
U12 -30/-33 combined Jack Pfeffer Pfeffer Judo Club 1
U12 -30/-33 combined Jonathon Kroeker Brandon Judokan 2
U12 -30/-33 combined Seth Munro Pfeffer Judo Club 3
U12 -30/-33 combined Elise Armitage Brandon Judokan
U12 -30/-33 combined Yan Sery Portage la Prairie Judo Club
U12 -36/-39 combined Benji Munro Pfeffer Judo Club 1
U12 -36/-39 combined Lachlan Patton Selkirk Judo Club 2
U12 -36/-39 combined Cameron Pennell Selkirk Judo Club 2
U12 -42 Cole Hodgson Keisatsu Judo 1
U12 -42 Brenden Houston Southwest Judo 2
U12 -42 Braydin Nguyen Inner City Judo Club 3
U12 -45/+55 combined Isabella McLean Portage la Prairie Judo Club 1
U12 -45/+55 combined Luca Scott Portage la Prairie Judo Club 2
U14 Female -36 Kiandra Christ-Bonell Nakamura Judo 1
U14 Female -36 Serena Hill Steinbach Judo Club 2
U14 Female -52 Olivia Krynski Portage la Prairie Judo Club 1
U14 Female -52 Alyssa Castel-Duncan Nakamura Judo 2
U14 Male -46 Justin Cansino Inner City Judo Club 1
U14 Male -46 Cole Newing Brandon Judokan 2
U14 Male -50 Kingston Ballantyne Pfeffer Judo Club 1
U14 Male -50 Riley Jorgenson Southwest Judo 2
U14 Male -60 Nicolas Villa Nakamura Judo 1
U14 Male -60 Dylan Wiebe Selkirk Judo Club 2
Veterans Male -81/-90 combined Moishe Lewis Pfeffer Judo Club 1
Veterans Male -81/-90 combined Brent Thompson Nakamura Judo 1
Veterans Male -81/-90 combined James Liu Brandon Judokan 2
Veterans Male -81/-90 combined Jeff Parrott Brandon Judokan 2
Veterans Male +100 Kane Malinowski Balmoral Judo Club 1
Veterans Male +100 Sandor Demetec Nakamura Judo 2