Welcome to Judo Manitoba
Home Organization Resource Centre Events News Marketing Links Contact Us

2018 Inner City Open

Feb 2, 2018, Tec Voc High School, Winnipeg

FASTEST IPPON – FEMALE – Elysia Kehrig 6 Seconds
FASTEST IPPON – MALE – Dominic Morriseau 4 Seconds
OUTSTANDING INNER CITY JUDO ATHLETE/COACH – Jeffrey Oduca

U12 FEMALE
-33
1st Avery Harrison, Portage la Prairie
2nd Kolbi Fenrick, Pense
3rd Mayah Lung Nguyen Inner City

-36
1st Nicole Mesongnik, U of M
2nd Mia Woolsey, Borderlands
3rd Jada Pommer, West Kildonan

U12 MALE

--27 & -33 Combined
1st Jonathan Kroeker, Brandon
2nd Lachlan Patton, Selkirk

-36
1st Brody Cran, Dryden
2nd Hudson,Antoine, Dryden
3rd Gabriel Levac, St. Boniface

-39
1st Justin Cangino, Inner City
2nd Solomon Caliot, Wolseley
3rd Connor Grenkow, Balmoral

-42 &-45 Combined
1st Matthew Gillespie, Pfeffer
2nd Kingston Ballantyne, Pfeffer
3rd Aiden Sofronio, Inner City

-50
1st Xander, Stiff, Pfeffer
2nd Riley Jorgensen, Southwest
3rd Simon Lobe, U of M

-55 &+55 Combined
1st Nicolas Villa, Nakamura
2nd Dylan Wiebe, Selkirk
3rd Dominick Paupanekis, Southwest

U14 FEMALE

-32 & -36 Combined
1st Kolby Fenrick, Saskatchewan
2nd Kiandra Christ-Bonnell, Nakamura
3rd Avery Gibney, Saskatchewan

-40 & -44 Combined
1st Leann Huang, Regina
2nd Naruta Kroeker, Brandon

-48 & -52 Combined
1st Brooklyn Franson, Saskatchewan
2nd Eve Lawrence, Balmoral
3rd Olivia Krynski, Portage la Prairie

-57 & -63 Combined
1st Deziree Franson, Saskatchewan
2nd Hannah Grobb, Selkirk
3rd Sophia Lobe, U of M

+63
1st Avery McGarry, Saskatchewan
2nd Shelby Hunt, Borderland

U14 MALE

-34 & -38 Combined
1st Harmon Haase, Pense
2nd Anthony Nguyen, Inner City
3rd Joey Irwin, Vibank

-42 & -46 Combined
1st Dominic Morriseau, Dryden
2nd Gavin Westmacott, U of M
3rd Malakai Janzen, Inner City

-50 & -55 Combined
1st Ashton Debryne, Vibank
2nd Joaquin Woolsey, Borderland
3rd Max Van Heyst, Bamoral

+66
1st Jonz Polley, Saskatchewan
2nd Brody Malinowski, Selkirk

U16 FEMALE

-40
1st Devrie, Johnston, Lloydminster
2nd Teegan Fenrick, Pense

-48
1st Nina Zigic, Nakamura
2nd Jziaelyne Kopp, Selkirk
3rd Trysten Reder, Vibank

-52 & -56 Combined
1st Brooklyn Franson, Saskatoon
2nd Sarah Robertson, Balmoral
3rd Alexis, Dahl, Regina

-63 & -70 Combined
1st Rebecca Villa, Nakamura
2nd Sage Pommer, West Kildonan
3rd Christina, Stringer, Vibank

+70
1st Samantha Ulrich, West Kidonan
2nd Janessa Keays, Kenshukan

U16 MALE

-42 & -46 Combined
1st Thomas Huang, Regina
2nd James Kreutzer, Southwest

-50
1st Keldon Christ-Bonnell, Nakamura
2nd Riley Stang, Regina
3rd Jack McDonald, Avonhurst

-55
1st Nate Burton, Regina
2nd Vladimir Pristaird, Battleford
3rd Justin Wiens, Moosejaw

-60
1st Ivan Kuonguer, U of M
2nd Zachary Chiarotto, Nakamura
3rd Jaden Woolsey, Borderland

-66 & -73 Combined
1st Dylan Tully, Nakamura
2nd Grandozz Aguilar, Swift Current
3rd Lennon Kuch, Selkirk

+73
1st Conner MacFarlane, Selkirk
2nd Ryley McGarry, Saskatchewan

U18 FEMALE

-52 & -57
1st Elysia Kehrig, Pense
2nd Emily Ragowsky, Balmoral
3rd Shannon Siran, Inner City

-63
1st Kelly Mills, Saskatoon
2nd Rebecca Villa Nakamura
3rd Sage Pommer, West Kildonan

-70 Combined
1st Maria Martin, Pense
2nd Jane Pollley, Saskatoon
3rd Emma Bell, Dryden

+70
1st Samantha Ulrich, West Kildonan
2nd Jannessa Keays, Kenishukan

U18 MALE

-50 & -55 Combined
1st Stanislav Sheshnev, Regina
2nd Kadin Christ-Bonnell, Nakamura
3rd Nathaniel Burton Regina

-60 & -66 Combinded
1st Tyler Krostron, Avonhurst
2nd Arik Mesongnik, U of M
3rd Kyle McKay, Regina

-73
1st Eliezer Elviva, Lloydminster
2nd Bailey Malinowski, Selkirk
3rd Jackson Morris, Inner City

-81 & -91 Combined
1st Ijob Hamraev, Manitou
2nd Daniel Bagnell, Saskatoon
3rd Ethan Garrioch, Portage la Prairie

U21 MALE

-81
1st Daniel Bagnell, Saskatchewan
2nd Dustin Landry, Dryden
3rd Sekina Scheibler, Borderland

-66
1st Matthew Puller, Saskatoon
2nd Brayden Clink, Borderland

SENIOR FEMALE

-52 & -63 Combined
1st Manon Soulard, Keisatsu
2nd Lorena Kaegi, Keisatsu
3rd Jennifer Nguyen, Nakamura

-78 & +78 Combined
1st Megan Neuman, Saskatchewan
2nd Sharmayne Oduca, Inner City

SENIOR MALE NOVICE

-55 & -60 Combined
1st Stanishor Sheshnev, Regina
2nd Kyle McKay, Pense

-73
1st Dylan Rasmussan, Inner City
2nd Peter McCarthy, Sakura

-81
1st Wade Campbell, Portage
2nd Peter Huynh, Nakamura

+-90 &+90 Combined
1st Michael Lamshire, Dryden
2nd Donny Adri-Putro, Keisatsu

SENIOR MEN ADVANCED

-66
1st Riley Southby, Keisatsu
2nd Matthew Pullar, Saskatchewan
3rd Jack Karaim, Regina

-81
1st Shogun Laczko, U of M
2nd Max Kardim, Saskatchewan
3rd Daniel Bagnell, Saskatchewan

-100
1st Martin Russo, Nakamura
2nd Toru Iwaasa, Saskatchewan
 

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg
06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg
10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg
14.jpg 15.jpg 16.jpg 18.jpg
21.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg
24.jpg 25.jpg 27.jpg 28.jpg